۱۳ دی ۱۳۹۹ | 19:06
کد خبر : 35473

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی ضروری است

منابع دریافتی از طرح‌های ساختمانی باید ۲۰ درصد حق بیمه کارگران ساختمانی را تامین کند تا امکان استفاده تمامی کارگران ساختمانی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی فراهم شود.

به گزارش برداشت روز، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: درحال حاضر ۸۳۰ هزار کارگر ساختمانی در کشور زیر پوشش بیمه هستند که در صورت تأمین منابع پایدار، امکان استفاده حدود ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی دیگر از خدمات تأمین اجتماعی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال جامعه تحت پوشش اظهار داشت: اولین تعهد سازمان تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی است که در سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق این افراد، اقدامات اساسی انجام و علاوه بر افزایش سالیانه حقوق، متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد.

سالاری ادامه داد: تامین اجتماعی تنها صندوقی است که با مکانیزم‌های بیمه‌ای و با اتکاء به منابع حاصل از حق بیمه درحال ارائه خدمات به جامعه زیر پوشش است و وابسته به دولت نیست.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات درمانی به جامعه زیر پوشش را دومین وظیفه اصلی این سازمان برشمرد و افزود: وظیفه ما تامین خدمات درمانی و اولویت اصلی، خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است.

وی اظهار داشت: ارایه خدمات درمان وظیفه وزارت بهداشت و خرید خدمات وظیفه سازمان تامین اجتماعی و احداث درمانگاه و بیمارستان توسط سازمان تأمین اجتماعی به نوعی کمک به وزارت بهداشت است.

سالاری با اشاره به محدودیت‌های موجود در شهرستان پاکدشت و نیاز این شهرستان به افزایش تخت‌های بیمارستانی گفت: ما آماده همکاری با وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها هستیم و می‌توانیم در تأمین منابع مالی نیز مشارکت کنیم به نحوی که هزینه‌ها از محل خرید خدمات درمانی تهاتر شود.

وی تجهیز و ارتقاء خدمات درمانگاه تأمین اجتماعی دکتر امامی پاکدشت را امکان‌پذیر دانست و افزود: در زمینه جذب نیرو و افزایش تجهیزات این مرکز درمانی هیچ محدودیتی نداریم و هرگونه تجهیزاتی مورد نیاز  خریداری می‌شود.

سالاری همچنین از افزایش ۱۰ برابری سهمیه وام بازنشستگان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۸۰ میلیارد تومان وام به بازنشستگان پرداخت شد و امسال این رقم به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است و تمام فرآیند درخواست تا پرداخت وام به صورت غیرحضوری انجام می‌شود./ سازمان تأمین اجتماعی