۲۴ آبان ۱۳۹۹ | 19:24
کد خبر : 29518

بانک کشاورزی، حامی تولید و کارآفرینان ؛

حمایت ۱۰۲۰ میلیاردی بانک کشاورزی از بزرگ ترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی در کشور

شهرستان جویباردر استان مازندران به بزرگ ترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی در کشورمبدل شده است . این مرکز با حمایت و مشارکت 1020 میلیارد ریالی بانک کشاورزی راه اندازی شده و با ایجاد اشتغال برای 300 نفربه صورت مستقیم و 15000 نفربه صورت غیر مستقیم، نقش مهمی در توسعه پایدار و رونق اقتصادی این منطقه ایفا کرده است .

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس  با زمینی به وسعت ۳۱ هکتار و مجهز به فضای مسقف با سالن هایی برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، نمایشگاه و تالار بورس، بستر مناسبی را برای  اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و معرفی برند ایرانی در بازارهای جهانی،  فراهم کرده است.

 

خلیل قلی زاده، مدیر مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گسترپارس گفت: استان مازندران رتبه نخست تولیداتی چون برنج، مرکبات، کیوی، گل و گیاهان زینتی، گوشت مرغ، جوجه یک روزه، ماهیان پرورشی و خاویاری در کشور را در اختیار دارد و این مرکز با ظرفیت ۳۳۰  هزار تن  انواع محصولات کشاورزی در سال در حال تکمیل و بهره برداری است.

 

مدیر روماک گسترپارس با تاکید بر حمایت ۱۰۲۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی بانک با این مجموعه گفت: این مرکز در فاز اول ، امکان تهیه و آماده سازی ۲۴۰ هزار تن کالا و ارسال به صورت انبوه، مستمر و تحت پوشش یک برندرا دارد و می تواند ۹۰ هزار تن انواع میوه، سبزی، گوشت، مرغ و سایر محصولات کشاورزی را نگهداری و ذخیره سازی کند.

 

این گزارش می افزاید: استان مازندران یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور، سالانه ۱۱ درصد از ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.