۳۰ مهر ۱۳۹۹ | 19:00
کد خبر : 26993

راهنمای مزایا و استعلام شرایط بیمه عمر دانا

بیمه دانا یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه فروش انواع محصولات بیمه‌ای فعالیت می‌کند و در سال ۹۷ حدود ۷ درصد از حق‌بیمه‌های تولیدی در بازار بیمه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش برداشت روز به نقل از ایسنا؛ بنابراعلام ازکی، بیمه عمر هم یکی از بیمه‌نامه‌هایی است که در قالب طرح‌های مختلف در این شرکت ارائه می‌شود. در این مطلب به معرفی بیمه عمر دانا، استعلام قیمت، شرایط خرید، پوشش‌ها و … خواهیم پرداخت.

طرح‌های بیمه عمر بیمه دانا

در حال حاضر کاربردی‌ترین طرح بیمه عمر، طرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. چون در این بیمه‌ها شخص بیمه‌شده حتی در طول حیات هم می‌تواند از پوشش‌های مختلف که در بخش قبل بیان شد، استفاده کند.

 

همچنین حتی در صورت حیات بیمه‌شده، در انتهای قرارداد به اندازه تمام حق‌بیمه‌های پرداخت شده بعلاوه سود مشخص، اندوخته مشخصی به فرد تعلق می‌گیرد. یکی ازمهم‌ترین طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دانا به شرح زیر است:

بیمه عمر جامع ارمغان زندگی

همان‌طور که گفته شد بیمه جامع ارمغان زندگی یکی از انواع بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری است. این طرح از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین طرح‌های بیمه عمر در ایران بوده و پوشش‌هایی متنوعی دارد.

یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه عمر و ارمغان زندگی این است که افراد به شکل خانوادگی می‌توانند آن را خریداری کنند. در واقع یکی از اعضای خانواده (معمولا سرپرست خانوار)  بیمه‌گذار اصلی خواهد بود و با خرید یک بیمه‌نامه و پرداخت یک حق‌بیمه تمام اعضای خانواده می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند.

بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه‌نامه برای افرادی مناسب است که تعداد زیادی قسط و وام برای پرداخت دارند. فرد می‌تواند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرد و در صورت فوت، اقساط باقی مانده توسط بیمه عمر پرداخت خواهد شد.

 

مزایای بیمه عمر دانا

در این بخش بیمه عمر جامع ارمغان زندگی به‌عنوان محبوب‌ترین محصول بیمه عمر بررسی می‌شود و مزایای آن بیان شده است:

. پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت در منافع

. امکان دریافت سرمایه بیمه عمر به صورت یک جا یا مستمری بازنشستگی در پایان قرارداد بیمه

. معافیت سرمایه بیمه عمر از مالیات

. امکان پرداخت حق‌بیمه به شکل ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه

. امکان افزایش سالیانه حق بیمه برای رفع تورم

. امکان صدور یک بیمه‌نامه و پرداخت یک حق‌بیمه برای تمامی اعضای خانواده

. استفاده تمامی اعضای خانواده از پوشش‌های بیمه‌ای مثل پوشش بیماری‌های خاص و پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

. امکان صدور بیمه نامه بدون انجام معاینات پزشکی

سود بیمه عمر دانا

به‌طور کلی دو نوع سود به بیمه‌های عمر تعلق می‌گیرد؛ سود تضمینی و سود مشارکت در منافع. سود تضمینی توسط بیمه مرکزی مشخص می‌شود و در تمام شرکت‌ها یکسان است.

در واقع سود تضمینی حداقل سودی است که شرکت بیمه به دارندگان بیمه عمر پرداخت می‌کند. میزان این سود در دو سال اول بیمه‌نامه ۱۶ درصد، دو سال دوم ۱۴ درصد و سال‌های بعد ۱۰ درصد است.

برخلاف سود تضمینی، سود مشارکت در منافع مقدار مشخصی ندارد و در هر شرکتی متفاوت است. همچنین میزان سود مشارکت در هر سال معین می‌شود و مقدار آن را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. اما با بررسی سودهای پرداخت‌شده توسط شرکت بیمه در سال‌های گذشته، می‌توان عملکرد شرکت بیمه را تا حدی مورد پیش‌بینی قرار داد.

در بیمه عمر دانا، سود قطعی (مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع) که به بیمه‌گذاران بیمه عمر پرداخت شده، در سال ۹۷ معادل ۲۲ درصد و در سال ۹۶، ۲۳ درصد بوده است.

استعلام بیمه عمر دانا و خرید اینترنتی

یکی از راه‌های انتخاب بهترین بیمه عمر، مقایسه طرح‌ها و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف و استعلام بیمه‌های عمر مختلف مثل استعلام بیمه عمر دانا است.

شما می‌توانید به شکل آنلاین یا تلفنی قیمت بیمه عمر در شرکت‌های مختلف از جمله دانا، سامان، پاسارگاد، ایران و … را بررسی کرده و برای خرید آن به شکل آنلاین اقدام کنید.

این امکان در سایت azki.com فراهم شده و علاوه بر استعلام قیمت، می‌توانید با کارشناسان بیمه عمر ازکی تماس بگیرید تا برای خرید بیمه عمر بهترین مشاوره را به شکل رایگان دریافت کنید.