۱۴ مهر ۱۳۹۹ | 12:44
کد خبر : 25112

موضوع اکتشاف یکی از اقدامات حیاتی برای تداوم تولید فولاد در کشور است

مدیر عامل چادرملو در پنل تخصصی سمپوزیوم فولاد ۹۸ گفت: موضوع اکتشاف یکی از اقدامات حیاتی برای تداوم تولید فولاد درکشور و تحقق تولید ۵۵ میلیون تن است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی چادرملو؛ مدیر عامل چادرملو در پنل تخصصی سمپوزیوم فولاد ۹۸ گفت: موضوع اکتشاف یکی از اقدامات حیاتی برای تداوم تولید فولاد درکشور و تحقق تولید ۵۵ میلیون تن است.

مهندس ناصر تقی زاده تصریح کرد  : کویر مرکزی ایران دارای ذخایر غنی سنگ اهن است ولی متاسفانه برخی موانع از جمله بهانه های زیست محیطی و بروکراسی اداری موجود مانع از انجام اقدامات اکتشافی و اخذ مجوزهای بهره برداری شده است‌ .

وی افزود : از طرفی مجوزهای بسیاری برای بهره برداری از برخی معادن صادر شده ولی عملا بدلیل عدم توانایی  صاحبان آن، بهره برداری از آنها صورت نگرفته است  که باید تکلیف انها هم مشخص شود.

وی تاکید کرد: توسعه اقتصادی و گام برداشتن در جهت رونق تولید با تعارف و تئوریهای اکادمیک محقق نمیشود بلکه با بررسی واقعیات و قابلیتهای  صنایع بزرگ امکان پذیر است.

وی افزود شاهد این گفته، اجرا پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس است. این طرح بزرگ ملی در حالی توسط بخش خصوصی و ۳ شرکت معدنی و صنعتی  گل گهر، چادرملو و مس اجرا شده است که خیلی ها باور نداشتند که این پروژه قابل اجرا باشد.

وی در پایان یاد اوری کرد در شرایط فعلی اقتصادی، این صنایع معدنی هستند که خلق ارزش می کنند.