۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | 18:56
کد خبر : 23212

دکتر همتی در جلسه با مدیران عامل بانک ها از اقدامات شبکه بانکی قدردانی کرد

دکتر عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در جلسه دوره‌ای خود با مدیران عامل بانک ها از عملکرد شبکه بانکی در مقوله‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات مبارزه با کرونا، قرض‌الحسنه ازدواج ، عاملیت خرید تضمینی گندم و خصوصا بخش های پیشران و صنایع کوچک و متوسط قدردانی و بر لزوم تداوم انسجام و همدلی در همه ارکان اقتصادی کشور برای مواجهه موفقیت‌آمیز با شرایط جنگ اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، دکتر همتی در این جلسه با اشاره به تلاش‌های نظام بانکی در اقتصاد کشور و عملکرد قابل قبول ، تحسین برانگیز و سازنده بانک ها باوجود عوامل و مشکلات خارج از اراده آن ها ، بازتاب اقدامات نظام بانکی در رسانه ها را ضروری دانست.

 

شایان ذکر است بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ علیرغم مشکلات اقتصادی موجود و معضلات برخاسته از شیوع ویروس کرونا، تا پایان مرداد ماه بالغ بر ۲۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور حمایت از تولید در زیر بخش های مختلف اعم از مکانیزاسیون، گلخانه ها، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی، آبزی پروری، زراعت ، باغبانی، دامداری و … به متقاضیان پرداخت کرده که نسبت به مقطع مشابه سال گذشته ۲۹٫۵ درصد رشد داشته است.

 

این گزارش می افزاید: بانک کشاورزی درماه های ابتدایی سال ۱۳۹۹ در اجرای برنامه حمایتی دولت برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا بر خانوارها و طبق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی ، جمعا ۱۹ هزار میلیارد ریال وام حمایتی یک میلیون تومانی به حساب ۱۹۱۱۶۶۳ نفر سرپرست خانوار واریز کرد . این بانک همچنین با مشارکت ۵ برابری در تامین مالی وجوه خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته ، تا پایان شهریور ماه بابت خرید ۸ میلیون و ۲۲۴ هزار تن گندم ، جمعا قریب به ۱۹۶ هزار میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز کرده است .