۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | 19:40
کد خبر : 22794

نماد”بپاس” بازگشایی شد

پر بازده ترین نماد بیمه ای بازار سرمایه با صف خرید روبرو شد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بیمه پاسارگاد؛ نماد شرکت بیمه پاسارگاد که از ۱۲ شهریورماه برای افزایش سرمایه متوقف بود امروز ( ۲۶ شهریورماه ) بازگشایی شد و با صف خرید روبرو شد.

شرکت های بیمه حاضر در بازار سرمایه بطور میانگین از ابتدای سال جاری تا ۲۳ شهریور ماه ۱۵۵ درصد رشد قیمت سهام داشته اند که در بین این شرکت ها بیمه پاسارگاد با رشد ۶۴۸ درصد، صدر این شرکت ها قرار دارد.

براساس این گزارش، نوزده شرکت بیمه بطور میانگین از ابتدای سال جاری تا ۲۳ شهریور ماه ۱۵۵ درصد قیمت سهام آن ها افزایش داشته است در بین این شرکت ها بیمه پاسارگاد ، آسیا و سامان بیشترین رشد قیمت سهام داشته اند البته آخرین قیمت سهام بیمه پاسارگاد مربوط ۱۲شهریور ماه است .

بیمه پاسارگاد در بخش تولید حق بیمه هم در رتبه چهار شرکت های خصوصی بیمه قرار دارد و بیشترین سود خالص و سود انباشته را در سال گذشته در بین ۲۷ شرکت بیمه فعال در صنعت بیمه کشور داشته است و همچنین در سطح یک توانگری مالی قرار دارد.

این شرکت بیمه قصد دارد در سال جاری در دو مرحله سرمایه فعلی خود را ۳۰۰ درصد از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه ای افزایش دهد که در حال حاضر مراحل نخست آن که افزایش ۱۰۰ درصدی است، انجام شده و در مرحله بعد افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه ای انجام خواهد شد.