۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | 18:28
کد خبر : 18993

برگزاری آیین گرامیداشت روز خبرنگار با حضور مدیر عامل فولاد صنعت بناب

آئين گراميداشت روز خبرنگار با حضور بابك عليزاد شهير مديرعامل و عضو هيئت مديره اين مجتمع و حبيب صدقي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بناب و جمعي از فعالان رسانه اي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، بابک علیزاد شهیر مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در این نشست با تقدیر از خبرنگاران گفت :‌ دهه امامت و ولایت و فرارسیدن عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه رسانه، اطلاع رسانی، آگاه سازی و آگاهی بخشی تبریک عرض میکنم و معقتقدم که خبرنگاران نقش مهمی را در پیوند بین تولید کنندگان داخلی و مصرف کنندگان در راستای حمایت از تولید ملی می توانند داشته باشند .
علیزاد شهیر از افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود  : در خرداد ماه سالجاری توانستیم رکورد تولید در ۱۰ سال اخیر را بهبود داده و در جهت دستیابی به تولید بالای یک میلیون تن قدم برداریم که هم در ذوب و هم در نورد رکورد تولید شکسته شد که در چند سال اخیر بی سابقه بوده است و به منظور بالا بردن میزان تولید و افزایش بهره وری اقدامات لازم در فرآیند تولید انجام گرفته است و بر اساس پیش بینی و برنامه ریزی انجام شده بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول فولادی به خارج از کشور صادرخواهد شد که می تواند نقش بسزائی در ارزآوری و افزایش صادرات غیرنفتی در کشور داشته باشد.
عضو هیئت مدیره فولاد صنعت بناب از ورود به بورس در سالجاری خبر داد و گفت : تا پایان سالجاری در بورس حضور خواهیم داشت و سهام مجتمع فولاد صنعت بناب نیز عرضه خواهد شد که میتواند تاثیر مثبتی در روند پیشبرد اهداف این مجتمع داشته باشد که این کار با اصلاح در ساختار مالی و رفع موانع حاصل از بدهی های بانکی در حال انجام است و با مساعدت های انجام شده از سوی نماینده، فرماندار و مسئولین استانی در سازمان صمت و استانداری و ستاد تسهیل اقدامات موثر دیگری را نیز شاهد خواهیم بود.
علیزاد شهیر از شروع به کار پروژه بزرگ ذوب و نورد در این مجموعه خبر داد و تشریح کرد : آغاز به کار مگا پرو‍ژه ذوب و نورد را در سالجاری خواهیم داشت که شامل یک میلیون تن ذوب و یک میلیون تن نورد خواهد بود و همچنین ۵ کارخانه توسعه ای فرو آلیاژی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد یورو و تامین از محل صندوق ارزی توسعه ملی به اجرا درخواهد آمد وشاهد یکی از بزرگترین پروژه های در حال احداث کشور خواهیم بود که میتواند سهم بسزائی را در تولید محصولات فولادی و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.
وی در پایان از امسال برای فولاد صنعت بناب به عنوان سال پاک عنوان کرد و افزود : با اصلاح رژیم مصرف مواد اولیه در واحد های ذوب شاهد کاهش چشمگیر آلایندگی بودیم که به این منظور در کوره ی ذوب قوس شارژ آهن اسفنجی به ۱۰۰ درصد رسیده است و در کوره های القائی نیز شارژ ۸۵ درصدی آهن اسفنجی را داریم که باعث کاهش محسوس آلایندگی شده است .

حبیب صدقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نیز در این مراسم با اشاره به روز خبر نگار گفت : خبرنگاران نقش مهمی را در آگاه سازی ، اطلاع رسانی و ایجاد وحدت و آگاهی بخشی مردم و مسئولین دارند  و با پرداختن به مشکلات و مسائل مربوطه در راستای ایجاد ارتباط دو سویه همراه با مسئولین و در خدمت مردم هستند .
صدقی از خبرنگاران نیز به عنوان مدافعان سلامت نام برد و عنوان کرد : خبرنگران و اهالی رسانه نیز پا به پای مدافعان سلامت در جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص بیماری کرونا و انتشار اخبار مربوطه حضوری فعال را در کنار مدافعان سلامت داشتند .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شغل خبرنگاری نیز افزود : خبرنگاری شغلی شریف و گرانبهاست لذا خبرنگاران نیز باید با شفافیت، صداقت و رعایت عدالت در تهیه و انتشار اخبار اقدام نمایند و از گرایش به جناح ها و فعالیت های جناحی پرهیز نمایند.

در پایان این مراسم از فعالان عرصه خبر و رسانه با اهداء لوح تجلیل شد .
شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب با برخورداری از دو واحد ذوب و ریخته گری و ۷ خط نورد توان تولید سالیانه به ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتن را دارا می باشد که برای رسیدن به این ظرفیت قدم بر میدارد تا محصولات فولادی خود را با کیفیت بالا با حضوری پرنگ تر در بازارهای داخلی و خارجی تجربه کند.