۱۲ مرداد ۱۳۹۹ | 20:07
کد خبر : 17602

رئیس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن از افزایش ۹۵ درصدی ضمانت نامه های ریالی در این بانک خبر داد

اصغر پاك طينت اعلام كرد: ميزان صدور ضمانتنامه هاي ريالي در بانك صنعت و معدن در 4 ماهه سال 99 نسبت به مدت مشابه سال پيش از آن 95درصد افزايش يافته است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، رئیس هیأت مدیره این بانک اظهار داشت: در بخش ضمانت نامه های ریالی رشد قابل توجه ۹۵ درصدی داشته ایم به نحویکه آمارها در ۴ ماهه نخست امسال حاکی از آن است که صدور ضمانتنامه های ریالی از رقم بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال در ۴ ماه ابتدایی سال ۹۸ به رقم بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در ۴ ماهه سال جاری افزایش یافته است.
پاک طینت بیان داشت: میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در پایان ۱۲ ماهه سال گذشته بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال پیش از آن ۵۲ درصد رشد داشته است و با توجه به روند افزایشی یاد شده در ماههای ابتدایی سال جاری، انتظار داریم میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در پایان سال ۹۹ نیز از افزایش قابل توجهی برخوردار باشد.
گفتنی است، ضمانت نامه بانکی، تعهدی است که بانک در قبال قرارداد متقاضی با کارفرما صادر می نماید و در صورت درخواست کارفرما به هر دلیل بانک وجه ضمانت نامه را بدون قید و شرط به کارفرما ” ذینفع “پرداخت می نماید. این ضمانت‌نامه‌ها در سطح داخلی و بین‌المللی اقسام مختلفی دارند که حسب توافق طرفین، تنظیم شده و قابل اجرا هستند.