۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | 17:27
کد خبر : 17097

کسب رتبه نخست بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات موضوع تبصره ۱۸ در بین سایر بانک ها

دكتر حسين مهري اظهار داشت: بانك صنعت ومعدن در پرداخت تسهیلات موضوع تبصره 18 كه از سال 97 به بانك ها ابلاغ گرديده است در مقایسه با سایر بانک ها داراي بيشترين ميزان پرداختي بوده است.

به گزارش برداشت روز، ب نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، دکتر مهری بیان داشت: با استناد به آمار عملکرد این بانک در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز پرداخت این تسهیلات تا آخر سال ۹۸ تعداد ۷۰۱ طرح به بانک صنعت و معدن معرفی گردید که پس از بررسی، به تعداد ۳۰۳ طرح که دارای توجیه و اهلیت و صلاحیت لازم بودند، تسهیلات به ارزش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش پرداخت شده است.
دکتر مهری عنوان داشت: در مجموع تا پایان ۴ ماهه نخست سال جاری تعداد ۸۰۵ طرح به بانک صنعت و معدن معرفی گردید و در نهایت با پرداخت تسهیلات به ۴۰۹ طرح موافقت و مبلغی بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال به این طرح ها پرداخت گردید.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن یادآور شد: آمارهای تسهیلات پرداختی موضوع تبصره ۱۸ در سال ۹۹ نیز حاکی از آن است که این بانک در پرداخت تسهیلات مذکور همچنان نسبت به سایر بانک ها حائز رتبه نخست می باشد.
گفتنی است، بر اساس بند (الف) تبصره(۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مقرر شده بود، بانک های عامل، تسهیلات لازم برای حمایت از طرحهای تولیدی اشتغالزا با اولویت بازسازی و نوسازی صنایع، تکمیل و راه‌اندازی طرحهای کشاورزی، صنعتی و معدنی نیمه‌تمام بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اجرای طرح ‌های صنایع کوچک و حمایت از خوشه‌های صنعتی، بافت های فرسوده و طرحهای حمل و نقل عمومی و ریلی، کارورزی جوانان و طرحهای اشتغالزایی مناطق مرزی را فراهم نمایند.