۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | 20:10
کد خبر : 16811

صورت‌های‌ مالی منتهی به اسفند سال ۱۳۹۸ بیمه معلم تصویب شد

در مجمع‌ عمومی عادی‌ سالیانه شرکت بیمه معلم، صورت‌های مالی منتهی به اسفند سال 1398 با کسب اکثریت آراء تصویب و به ازاء هر سهم 200 ریال سود تعلق گرفت، همچنین تاکید شد با کسب مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع افزایش سرمایه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بیمه معلم، مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه معلم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید سازمان بورس در محل‌شرکت و با حضور ۸۷٫۱۳ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس مستقل شرکت بصورت آنلاین برگزار شد .

در این جلسه با پخش کلیپی، عملکرد بیمه معلم در سال مالی ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار گرفت و فعالیتهای بیمه معلم در سال مورد گزارش برای سهامداران به تصویر کشیده شد. بر این اساس آمار عملکردی شرکت نشان می‌دهد ،بیمه معلم در سال ۹۸ توانست حق بیمه‌ای معادل با ۲۳ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال را تولید نماید که نسبت به سال گذشته دارای رشد ۴۵ درصدی و بیش از میانگین صنعت بوده است.
گفتنی‌است، شرکت بیمه معلم ۱۵ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد. خاطر نشان میسازد، سود شرکت در سال مالی ۹۸، مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سود ۳۰۱ میلیارد ریالی سال ۹۷، رشد قابل توجه ۸۳ درصدی را تجربه کرده است.
لازم بذکر است، برنامه‌های عملیاتی مدونی برای سال ۹۹ تدوین شده است:
از جمله توسعه بیمه‌ای در رشته‌های کم ریسک، افزایش جذب نمایندگان توانمند، پیاده‌سازی کامل نظام ارزیابی شعب شرکت بر مبنای سود، توسعه داشبوردهای سازمانی مبتنی بر سود، راه‌اندازی سیستم فروش آنلاین و نهایی‌سازی افزایش سرمایه شرکت. بنابر این گزارش در نهایت صورت‌های مالی سال ۹۸ شرکت بیمه معلم با کسب اکثریت آراء تصویب شد و مقرر گردید به ازاء هر سهم ۲۰۰ ریال سود تعلق بگیرد. در مجمع بیمه معلم تصریح شد با توجه به اقدامات صورت گرفته در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و اخذ تاییدیه از بیمه‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در این راستا به محض دریافت مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار، مجمع عمومی فوق‌العاده جهت افزایش سرمایه برگزار خواهد شد.
همچنین روزنامه دنیای‌ اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شد. عملکرد سال ۱۳۹۸ خانواده بیمه معلم با سخت‌کوشی و همدلی کارکنان، نمایندگان و همچنین حمایت سهامداران به سر منزل مقصود رسید.