۱۳ بهمن ۱۳۹۹ | 19:57
کد خبر : 39222

رئیس شعبه کاشان بانک توسعه صادرات مطرح کرد

اگزیم بانک کاشان پیشرو در ارائه خدمات به صنعت فرش

ده مشتری از هجده مشتری برترشعبه بانک توسعه صادرات در کاشان،ازتولیدکنندگان بزرگ فرش ماشینی هستند که ارزش صادراتی تولیدات آنهااز۸تا۲۴ میلیون دلار بوده است.

به گزارش برداشت روز، ابوالفضل سلمان رئیس شعبه کاشان بانک توسعه صادرات ایران در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد: عمده مشتریان اگزیم بانک کاشان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر صنعت فرش کشور هستند.

وی افزود: شرکت های معتبر صادراتی از حوزه صنایع فولاد، گلاب و عرقیجات، مس، خودرو و کشاورزی نیزدر کاشان از تسهیلات و خدمات بانک توسعه صادرات بهره مند شده اند.

سلمان با اشاره به اینکه بانک توسعه صادرات طی ده ماهه اول سال جاری بالغ بر یک هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان خود پرداخت کرده است، گفت: مانده تسهیلات ریالی این شعبه نیز در این محدوده زمانی یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال بوده است.

رئیس شعبه کاشان اگزیم بانک ایران با اشاره به چک های واگذاری مشتریان شعبه کاشان در سیستم چکاوک،اظهارداشت:در این زمینه در سال های ۹۷ و ۹۸ توانستیم رتبه اول را کسب کنیم البته در سال ۹۹ نیز رتبه اول را کسب کرده ایم که به زودی اعلام می شود .

یادآور می شود، شعبه کاشان در سال ۹۷ از طرف بانک مرکزی (موسسه آموزش عالی بانکداری) رتبه پنجم و در سال ۹۸ رتبه اول را کسب کرده است.

سلمان در ادامه وضعیت طرح های اجرایی در سال گذشته را تشریح کرد و گفت: خوشبختانه این شعبه توانست طرح ورود ماشین آلات ۱۵۰۰ شانه را برای پنج شرکت تولیدی این شهرستان را انجام دهد که در مجموع ظرفیت اشتغالزایی برای حدود ۱۰۰ نفر را فراهم کرده است.

رئیس شعبه کاشان بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار اسنادی داخلی ریالی برای واحدهای تولیدی حوزه فولاد طی دو سال گذشته را گشایش کرده است.

وی با اشاره به پتانسیل های کاشان و توان اگزیم بانک برای حمایت از بخش تولید صادرات محور این شهرستان گفت: این شعبه همچنین از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵۴۷۰ فقره چک واگذاری مشتریان را دریافت و در سامانه چکاوک ثبت کرده که حجم ریالی این چک ها ۲۸۰۰ میلیارد ریال است./ بانک توسعه صادرات