۲۰ دی ۱۳۹۹ | 20:00
کد خبر : 36130

با دستور رييس جمهور؛

طرح پرتودهی گاما شهید شهریاری در استان چهارمحال و بختیاری با تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسید

طرح پرتودهي گاما شهيدشهرياري از طريق ويدئو كنفرانس و ارتباط با رييس جمهور و با حضور استاندار و مدیران ارشد استانی چهارمحال و بختیاری و مدیر استانی این بانک روز پنجشنبه هجدهم ديماه سال 99 به بهره برداري رسيد.

به گزارش برداشت روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، این طرح با تلاش، همت و حمایت این بانک با هدف پرتودهی موادغذایی و پزشکی با ظرفیت ۷۰ هزارمتر مکعب پرتودهی در سال در منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با تسهیلات ارزی این بانک به مبلغ ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار و تسهیلات ریالی به میزان ۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۱ نفر وارد مدار تولید شد.

شرکت شارپرتو ایرانیان موسوم به طرح ملی پرتودهی گاما شهید شهریاری یک زیرساخت به شمار می رود که در حوزه صنایع غذایی و تجهیزات پزشکی با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون ریال و تولید ۷۰ هزار مترمکعب پرتودهی در سال شروع به کار نموده است . این زیرساخت در رعایت استاندارها و پروتکل های بهداشتی و حذف مواد شیمیایی در حوزه نگهداری و افزایش ماندگاری موادغذایی ، میوه و صیفی جات کاربرد دارد و در حوزه تجهیزات پزشکی نیز در بخش استریل به کار گرفته می شود.